طرح لبخند


طرح لبخند


شما در هر لبخند تعدادی از دندان‌هایتان مشخص می‌شود و به مجموع درمان‌های مختلف باعث زیباتر شدن لبخند شما می‌شود طرح لبخند می‌گویند.

هر چه دندان‌ها یک  دست و متقارن تر باشد لبخند زیباتری به اطرافیانتان هدیه می‌کند و لبخند زیبا یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در چهره هر انسانی است.

کلینیک روژان مفتخر است که به تعداد زیادی از مردم خوب کشورمان این لبخند را هدیه دهد.

در بدن انسان داشتن لبخند زیبا جزو ترکیبات اصلی زیبایی به شمار می‌رود در این مدل درمان متخصص زیبایی ابتدا تمام روابط بین فکی را به صورت دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد و در نهایت بسته به رابطه 2 فک بالا و پایین و نوع چینش دندان‌ها بهترین درمان را به زیبا جو پیشنهاد می‌دهد.

چه کسانی می‌توانند اصلاح طرح لبخند انجام بدهند ؟

 • کسانی که دندان‌هایشان بد رنگ و زرد است و یا از رنگ دندان‌های خود راضی نیستند.
 • کسانی که دندان‌های خط لبخندشان دچار پوسیدگی عمیق شده و زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار داده.
 • کسانی که لبه دندان‌هایشان شکسته و یا به واسطه خوردن تخمه لب پر شده باشد.
 • کسانی که دندان‌های کاملا بهم ریخته و کج دارند.
 • کسانی که موقع لبخند زدن لثه‌ی آن بیشتر از حد معمول مشخص می‌شود و یا در اصطلاح لبخند لثه‌ای دارند.
 • کسانی که دندان‌های کوتاهی نسبت به اندازه‌های نرمال دارند.

انواع روش های طرح لبخند

 • بلیچینگ آفیس و خانه (home)

بلیچینگ عموما در دو نوبت یک نوبت در مطب و یک نوبت با گرفتن قالب اختصاصی انجام می‌شود بلیچینگ در مطب این گونه است که مواد مخصوصی را روی سطح دندان‌ها گذاشته و نور مخصوص در زمان مشخص به آن تابانده می‌شود و باعث سفید شدن سطح آنها می‌شود بلیچینگ را سالی 1 بار می‌توان انجام داد و روشی کوتاه مدت برای اصلاح طرح لبخند و سفیدتر شدن دندان‌ها است.

 • انواع روکش ها (2r-pfm )

ما 2 نوع روکش داریم اول روکش PFMاز جنس فلز نیکل کروم و رنگ بیس تیره است و با آمدن سرامیک تبدیل به روکش مرسوم می‌گردد. روکش زیرکونیا از جنس فلز زیر کونیا از و سفید رنگ است و زیبایی بیشتری نسبت به روکش PFM دارد.

 • پرکردن باموادهمرنگ دندان

پرکردن با مواد همرنگ توسط کامپوزیت های ترمیمی انجام میپذیرد که بسیار زیبا و مقرون به صرفه است.

 • ارتودنسی

ارتودنسی علمی است که به واسطه‌ی آن در طی یک زمان مشخص دندان‌ها سیم‌کشی می‌شود و تمام ناهمواری‌ها و کجی‌ها در آن درمان می‌شود ارتودنسی ممکن است بین 6 ماه تا 2 سال زمان ببرد.

 • لمینت سرامیکی

اگر فرد طول دندان‌های مناسبی نداشته باشد و حوصله زمان ارتودنسی را نداشته باشد می‌تواند تنها در 2 جلسه به زیبایی و و دلخواه خود با انجام لمینتهای سرامیکی برسد در این روش دندان‌ها کمی تراش می‌خورد و لمینت ها جایگذاری می‌شود.

 • انواع کامپوزیت

روش انجام کامپوزیت دندان‌ها تراش نمی‌کرد بلکه یک لایه نازک روی دندان‌ها توسط دندانپزشک اضافه و توسط نور مخصوص سفت و محکم می‌شود که بسیار مرسوم است.

 • کاشت ایمپلنت

در دندان‌های جلو آسیب جدی دیده باشد دندانپزشک مجبور است دندان از دست رفته را با انجام این پلنت جایگزین کند که تقریبا 5 ماه زمان می‌برد.

 • جراحی لثه

در برخی افراد به دلیل زیاد بودن طول لثه فرد موقع لبخند زدن لثه بیمار بیش از حد نمود پیدا می‌کند که یا با جراحی و یا با لیزر طول لثه را کاهش می‌دهند تا دندان‌ها به نهایت زیبایی خودبرسند.

 • جراحی فک

در برخی افراد رابطه 2 فک بالا و پایین از حالت عادی خارج می‌شود و بیمار مجبور می‌شود برای انجام اصلاح طرح لبخند خویش به جراح فک و صورت مراجعه کند تا با انجام عمل جراحی رابطه‌ی فکین را به حالت اولیه بازگرداند.

برای مشاوره‌ی تخصصی و رایگان کلینیک روژان و با مجرب‌ترین کادر زیبایی و درمان می‌توانید با شماره‌ی  22252172جهت رزرو وقت مشاوره تماس بگیرید.

مراقبت‌های بعد از اصلاح طرح لبخند

رعایت بهداشت فردی در نگهداری و طول عمر همه‌ی درمان‌ها بسیار حائز اهمیت است هست باید مرتبا از مسواک حداقل روزی 2 مرتبه 1 ( بار قبل صبحانه و 1 بار بعد از خوردن شام ) و استفاده‌ی نخ دندان بعد از هر وعده‌ی غذایی واستفاده از دهان شویه‌ها بسیار پیشنهاد می‌شود.

از خوردن مواد خوراکی سفت و محکم باید خودداری کنید.

از خوردن نوشیدنی‌های رنگدار مثل چای و قهوه خودداری کنید و در صورت مصرف حتما از مسواک استفاده کنید.

برای چکاپ‌های دوره‌ای حتما هر 6 ماه با رادیوگرافی به کلینیک روژان مراجعه کنید تا از تمام خدمات مشاوره‌ی تخصصی رایگان کلینیک روژان استفاده کنید.

 هدف ما زیبایی لبخند شماست


 • ایا انجام طرح لبخند درد دارد؟
ایا انجام طرح لبخند درد دارد؟

قطعا خیر، با توجه به پیشرفت‌های علم دندانپزشکی درمان‌هایی که ممکن است با درد همراه باشد توسط بی حسی‌ها کامل کنترل می‌شود و عموما بعد از انجام اصلاح طرح لبخند به دلیل وجود حساسیت تا چند روز باید داروهای مسکن استفاده کنیم و این یک امر طبیعی است.معرفی سایر خدمات کلینیک روژانلمینت
لمینت

لمینت

کامپوزیت
کامپوزیت

کامپوزیت

اطفال
اطفال

اطفال

پروتز
پروتز

پروتز

عصب کشی
عصب کشی

عصب کشی

جراحی
جراحی

جراحی

اکنون با ما تماس بگیرید

کلینیک دندانپزشکی روژان آماده ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی بصورت کاملا حرفه ای توسط متخصصین مجرب در زمینه های متفاوت می باشد


نوبت دهی آنلاینراه های ارتباطیعضویت در خبرنامه

[mailpoet_form id=”1″]

شبکه های اجتماعیکلیه حقوق این سایت برای کلینیک دندانپزشکی روژان محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا توسط گروه پانیسار گروه تبلیغاتی اینترنتی پانیسار